Mittwoch, 26. März 2014

FAQ - Uznawalność polskiego wykształcenia w Niemczech (nostryfikacja) - część II

Czy tłumacz przysięgły może przeprowadzić uznanie (nostryfikację) polskiego wykształcenia?
Ponieważ powyższe pytanie stawiane jest mi stosunkowo często, więc korzystam z okazji, aby odpowiedzieć na nie w moim blogu.

Odpowiedź brzmi: niestety nie.

Uznawaniem (nostryfikacją) dokumentów zajmują się bowiem wyłącznie instytucje, urzędy i organy państwowe. Tłumacz przysięgły natomiast, czyli przykładowo ja, jest odpowiedzialny wyłącznie za fachowe uwierzytelnione tłumaczenie polskojęzycznych dokumentów, koniecznych do przeprowadzenia nostryfikacji.

Rodzaj urzędu, do którego należy się zwrócić w sprawie uznania, zależy od kraju związkowego, w którym nostryfikacja ta będzie przeprowadzana, od zdobytego w Polsce wykształcenia oraz od zawodu, który pragnie się wykonywać na terenie Niemiec.
Możliwości i opcji jest zatem sporo.

Automatyczna „wyszukiwarka uznawalności“ znajduje się tu. Na stronie tej jest jeszcze wiele innych ciekawych i przydatnych informacji - polecam!

Jeśli macie Państwo dalsze pytania lub gdy pragniecie poznać cenę tłumaczenia uwierzytelnionego Waszych dokumentów, to proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny – chętnie sporządzę dla Państwa bezpłatny i nieobligujący kosztorys uwierzytelnionego tłumaczenia przysięgłego, na które daję oczywiście pełną gwarancję.

KONTAKT: (w języku polskim lub niemieckim)
Mgr Anna Janas - tłumacz przysięgły (vereidigte/ermächtigte Übersetzerin)
info@lingua74.de
www.lingua74.de
Tel. 0561 - 475 86 91

Keine Kommentare :

Kommentar veröffentlichen

Tu możecie Państwo komentować lub stawiać pytania. Blog jest moderowany – Wasze komentarze i zapytania pokazują się po przeczytaniu i przyjęciu ich przez autorkę blogu.

© 2002-2018 lingua74

Blog Style by lingua74, Powered by Blogger

Diese Webseite verwendet Cookies. Mit der weiteren Nutzung erklären Sie sich damit einverstanden. Über Ihren Browser können Sie das Setzen von Cookies jederzeit deaktivieren. Das kann jedoch die Funktionen der Webseite einschränken. Weitere Informationen finden Sie in meiner Datenschutzerklärung.
Hier gelangen Sie zur Datenschutzerklärung von Google Inc. („Google“).
OK